Régebbi rendezvényeink
Útvonal ide: RENDEZVÉNYEK / Régebbi rendezvényeink

Nevelőszülői Gondoskodás II. Országos Találkozója

Második alkalommal várta színes szakmai és szabadidős program a Csillebércen 2009. június 4-6. között megszervezett II. Országos Nevelőszülői Gondoskodás Országos Találkozójának résztvevőit. A rendezvény szakmai koordinátora a Szociálpolitikai és Munkaügyi Intézet volt. A megvalósításban közreműködött: a Nevelőszülői Ellátás Országos Szakmai Módszertani Munkacsoportja; a dél-dunántúli régió területi gyermekvédelmi szakszolgálatai mint nevelőszülői hálózatot működtetők; a Baranya Megyei Gyermekvédelmi Központ által működtetett országos módszertani nevelőszülői hálózat munkatársai, valamint a Csillebérci Szabadidő- és Ifjúsági Központ.

Az országos találkozóra a szervezők a következő célokkal hívták meg a nevelőszülői ellátásban érintetteket és szakembereket:


Az előadások és a hozzájuk kapcsolódó szekciók teremtsenek lehetőséget az 1997. évi XXXI. törvény nevelőszülői ellátásra gyakorolt hatásának, az ellátás fejlődésének, eredményeinek, a jövőbeni előrelépés lehetséges alternatíváinak a bemutatására.

A nevelőszülői hálózatokban felhalmozódott tudás és gyakorlati tapasztalat a találkozó révén a többi szakember számára is ismertté és felhasználhatóvá válhasson.

A találkozó szakmai programja biztosítson lehetőséget az elméleti ismeretszerzés mellett a különböző gyakorlati módszerek megismerésére; a szabadidős programok pedig a résztvevők aktív feltöltődését segítsék elő.

A szervezőkkel és a meghívott vendégekkel, előadókkal együtt több mint 800 gyermek, fiatal és felnőtt részvételével (ahol a résztvevőknek 50%-a gyermek és fiatal volt) sikeresen lezajlott a találkozó.

A rendezvény szervezése során megfogalmazott célkitűzések megvalósultak; nemcsak szakmai, családi és kulturális találkozóra került sor, hanem szolgáltatási és módszertani ötletbörzére is. Amellett, hogy szakmai és szabadidős programok várták a gyermekeket, fiatalokat és a felnőtteket, külön jelentősége volt annak, hogy bárki elmondhatta véleményét, észrevételét, elképzeléseit vagy javaslatát. Erre elsősorban a 12 megtartott szekció és a „Szószóró" teremtett lehetőséget.

A rendezvény az ország különböző földrajzi területein és különböző nevelőszülői hálózataiban tevékenykedő nevelőszülőknek nyújtott módot a kapcsolatteremtésre. A találkozások alkalmat kínáltak különböző gyakorlati módszerek megismerésére, ami segíti a saját nevelőszülői ellátásuk szakmai színvonalának emelését, hatékonyságát. Különösen nagy érdeklődés mutatkozott azok iránt a szekciók iránt, amelyek a nevelőszülőkkel szembeni elvárásokkal, a nevelőszülői alkalmasság kérdésével, a nevelőszülőnél nevelkedő gyermekek problémáival, elsősorban a kamaszkorral foglalkoztak.

A találkozó lehetőséget adott arra is, hogy szakmai kapcsolatok létesüljenek az ország különböző területeiről és különböző szervezeteitől érkező nevelőszülők, nevelőszülői tanácsadók és a nevelőszülői ellátás területén érdekelt egyéb szakemberek között.

A szakemberek mellett a gyerekek is úgy érezhették, hogy róluk szólt ez a találkozó, hiszen két napon keresztül folyamatosan szervezett szabadidős programokon vehettek részt, esténként a Have No Clue és a Nemadomfel együttes szórakoztatta őket, szombaton pedig igazi gyermeknapi rendezvény részesei lehettek.

A találkozónak két külföldi meghívott vendége is volt, Chris Gardiner úr, az International Fosteer Care Organisation képviselője, és Rodica Crainic asszony, az Arad Megyei Szociális és Gyermekvédelmi Főigazgatóság aligazgatója.

PÁLYÁZATOK
HIVATALOS KÖZLEMÉNYEK
TÁMOP 5.4.10.
TÁMOP 5.2.9.
TÁMOP 5.2.6.
TÁMOP 5.4.1-12/1.
EFOP 3.1.1.
LEZÁRULT UNIÓS PÁLYÁZATOK
MÓDSZERTANI ARCHÍVUM
KUTATÁSI ARCHÍVUM
ADATBÁZIS
KÉPZÉS